۴۹۰ میلیارد برای ساخت بنادر جدید ماهیگیری در جنوب اختصاص یافت

به نقل از سایت کشاورزی و دامداری  :

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، پرویز محبی، معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران افزود: برای احداث بنادر ماهیگیری در جنوب کشور در سال جاری مبلغ ۹۴۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب داشتیم که ۴۹۰ میلیارد ریال آن تخصیص یافت.

وی تعداد بنادر ماهیگیری در طول نوار ساحلی جنوب کشور را ۷۰ مورد عنوان کرد و اظهار داشت: از این تعداد، ۱۵ بندر صیادی در حال ساخت است.

وی گفت: به دلیل عدم پرداخت به موقع اعتبارات، گاهی روند ساخت این بنادر با کندی روبرو می‌شود.

محبی ادامه داد: پیشرفت فیزیکی این بنادر متفاوت و بین ۳۰ تا ۷۰ درصد است.

وی خاطر نشان کرد: حدود ۵۸۰۰ کیلومتر وسعت نوار ساحلی جنوبی کشور با احتساب کرانه‌های جزایر است که این ۷۰ بندر ماهیگیری در آن قرار دارند.

محبی اظهار داشت: در ۱۲۰ نقطه از این نوار ساحلی، مراکز تخلیه صید وجود دارد.

وی در همین حال از واگذاری مدیریت برخی از بنادر ماهیگیری در جنوب کشور به تعاونی‌های صیادی خبر داد و گفت: تاکنون از ۷۰ بندر فوق، مدیریت ۴۲ مورد از سوی سازمان شیلات ایران به این تعاونی‌ها واگذار شده است.

محبی، هدف از واگذاری مدیریت بنادر ماهیگیری به تعاونی‌های صیادی را مشارکت آنها در برخی کارها همچون تأمین نیروی مورد نیاز و انجام زیرساخت‌ها توسط خود صیادان برشمرد.

وی همچنین از تحویل ۳۸ مورد موج شکن مردمی در طول نوار ساحلی جنوب کشور به سازمان شیلات ایران خبر داد و بیان داشت: بر اساس مصوبه هیأت دولت در سال جاری، قرار شده سازمان بنادر این موج شکن‌ها را در استان‌های مختلف به سازمان شیلات ایران تحویل دهد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران افزود: با انجام این کار ظرفیت مضاعفی برای تخلیه صید صیادان جنوب کشور فراهم می‌شود.

152
0 0

لینک های مفید