گوشت گوسفندی ۱۰ هزار تومان گران شد/ قاچاق دلیل گرانی نیست

به نقل از سایت کشاورزی و دامداری  :

علی اصغر ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه قیمت این نوع گوشت در دو هفته اخیر ۱۰ هزار تومان گران شده، قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه را برای مصرف کنندگان بین ۱۲۵ تا ۱۳۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون مغازه داران هر کیلوگرم شقه بدون دنبه را ۱۱۵ هزار تومان خریداری می‌کنند.

وی دلیل افزایش قیمت را کاهش عرضه دام در میادین اعلام و اضافه کرد: قاچاق دام به شدت محدود شده است و دلیل گرانی قاچاق نیست.

این فعال بخش خصوصی تصریح کرد: دامداران از قیمت‌های دام در بازار رضایت کافی ندارند چرا که هزینه تمام شده تولید به شدت افزایش یافته است. به طور مثال هم اکنون قیمت هر کیلوگرم جوی دامی برای دامداران بین ۵۰۰۰ تا ۵,۵۰۰ تومان است و باقی نهاده‌ها نیز با قیمت‌های بالا به دست تولیدکننده می‌رسد به همین جهت دامداران عرضه دام را کاهش داده اند و منتظر بازار بهتری برای عرضه تولیدات خود هستند.

ملکی درباره اینکه پیش بینی شما برای روزهای آینده چیست؟، گفت: الان نمی‌توان در این زمینه اظهار نظر دقیق کرد اما نکته این است که هم اکنون بازار نیز بسیار بی رونق است و مردم استقبال چندانی از خرید گوشت نمی‌کنند.

وی تاکید کرد: در واقع با اینکه استقبال از گوشت کم است قیمت افزایش یافته و اگر تقاضا نیز افزایش یابد با چالش مواجه خواهیم شد.

161
0 0

لینک های مفید